“Başlatılan operasyonda da devletimizin yanındayız”

“Başlatılan operasyonda da devletimizin yanındayız”


Paylaş İnsani Yardım Derneği, Suriye’nin kuzeyindeki terör koridorunu kırmak üzere başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek mesajı yayımladı. Dernekten yapılan açıklamada “Problemlerin giderilmesi için başlatılan operasyonda da devletimizin yanındayız. Paylaş İnsani Yardım Derneği olarak üzerimize düşen bir görev varsa elimizden geleni yaparız” denildi.

 

Dernekten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bizler Suriye’de yaşanan insani dramın hafiflemesine bir nebze de olsa katkı sağlamak için çalışıyoruz. Sıkıntıların giderilmesi için başlatılan operasyonda da devletimizin yanındayız. Paylaş İnsani Yardım Derneği olarak üzerimize düşen bir görev varsa elimizden geleni yaparız. Bölge terörden temizlenip asıl sahiplerine verildiğinde normal bir yaşama dönülecek. Böylelikle yaşanan insani kriz de uzun sürse de zamanla sonlanacak.

 

Bu operasyona karşı çıkanlar ne Türkiye’nin ne de Suriye halkının dostu değildir. Orada yaşanan insani dram da hiç umurlarında olmadı. Ülke olarak bizler mazlum insanlara kapımızı açtık. Dernek olarak bölge insanına yardım götürdüğümüzde, onlar da hep Türkiye’ye minnettar olduklarını belirttiler.

Temennimiz, ülkemizin güvenliği sağlansın, bölgeye barış ve huzur gelsin. Olası bir insani krizde ise bizler elimizden geleni yapmak için buradayız. Şehitlerimizin olmasından dolayı ise çok üzgünüz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

whatsapp